Росія відпустила українця, якого засудила за участь у «Правому секторі»

Політв’язня Романа Терновського звільнили у зв’язку з закінченням незаконного строку ув’язнення — Росія відпустила українця, якого засудила за участь у «Правому секторі»
Політв’язня Романа Терновського звільнили у зв’язку з закінченням незаконного строку ув’язнення
Терновського затримали 2017 року в Ростовській області РФ за нібито участь у «Правому секторі» Об этом сообщает ukr-online.in.ua со ссылкой на СМИ.


Українця Романа Терновського, якого засудили в Ростовській області РФ за нібито участь у «Правому секторі», звільнили у зв’язку із закінченням строку ув’язнення.


Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила координаторка «Медійної ініціативи за права людини» Марія Томак.


«Політв’язня Романа Терновського звільнили у зв’язку із закінченням незаконного строку ув’язнення. Нині Роман вже в Україні, у жахливому стані прямує додому в Харківську область. Чоловік взагалі не має грошей та будь-яких інших ресурсів. Об’єднання просить всіх, хто може допомогти чоловіку, — зробити це будь-якою сумою. Просто щоб у людини були гроші на їжу та речі першої необхідності на перші дні перебування на волі», — йдеться в дописі.


Як повідомлялося, українця Романа Терновського затримали 2017 року в Ростовській області РФ за нібито участь у «Правому секторі» та засудили до двох років і трьох місяців позбавлення волі.


Російський суд визнав Терновського винним відповідно до ч. 2 ст. 282.2 (участь у діяльності екстремістської організації) Кримінального кодексу Росії.


У повідомленні на сторінці суду стверджувалося, що в 2015-2016 роках на території України Терновський «займався організацією виготовлення та розповсюдження атрибутики з символікою «Правого сектора», а також брав участь у публічних акціях, скерованих проти інтересів Російської Федерації».


Зокрема, він нібито брав участь у блокуванні проїзду вантажівок з Росії в пункті пропуску «Гоптівка» (Харківська область) у лютому 2016 року, перешкоджав проведенню Дня Росії в російському генконсульстві в Харкові, а також поширював у Інтернеті інформацію про діяльність «Правого сектора».


Слідчий комітет РФ заявив про затримання Терновського в Ростовській області за «активну діяльність» на користь «Правого сектора» в жовтні 2017 року. Тоді ж речник «ПС» Артем Скоропадський заявив, що затриманий у Росії українець Терновський вже давно не є активістом «Правого сектора». А в минулому він справді певний час був прибічником цієї політсили. Але приблизно з кінця 2016 року контакт з ним було втрачено.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/news/rosiya-vidpustila-ukrajincya-yakogo-zasudila-za-uchast-u-pravomu-sektori-619486.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя